
Pannenkoeken met fruit
Zin in pannenkoeken met fruit? De lekkerste recepten in een overzicht. Lekker met exotisch fruit, kersen of bosbessen bijvoorbeeld.

American pancakes met blauwe bessen
Ingrediënten
4 personen
3
middelgrote eieren
1
citroen
125 g
zelfrijzend bakmeel
150 ml
halfvolle melk
½ tl
gemalen kaneel
2 el
kristalsuiker
50 g
ongezouten roomboter
150 g
blauwe bessen
- Splits de eieren. Halveer de citroen en ontvet een kom met de helft van de citroen. Doe de eiwitten in de kom en de eidooiers in een beslagkom. Zeef het bakmeel boven de beslagkom en klop met een garde de melk erdoor tot er een glad beslag ontstaat. Klop de kaneel en suiker erdoor.
- Ontvet de gardes van een mixer met de rest van de citroen. Klop de eiwitten in 5 min. stijf met de mixer. Spatel het eiwit voorzichtig door het beslag. Hierdoor wordt het beslag extra luchtig.
- Smelt een deel van de boter in een pan en schep 4 hoopjes beslag van 8 cm doorsnede in de pan. Leg op het nog ongare beslag van elk pannenkoekje een paar blauwe bessen. Bak de pannenkoekjes in 5 min. bruin en gaar. Keer halverwege. Serveer direct. Bak zo nog ook de andere porties.